۱۸
شهریور

روش‌های تولید پیچ

امروزه روش‌های تولید پیچ متفاوت و متنوع است. این قطعه به عنوان یکی از قطعات صنعتی، امروزه کاربرد بسیاری در صنعت دارند و برای قطعات و مصارف گوناگونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این عامل باعث می‌شود تا پیچ ها دارای جنس و نوع متفاوتی باشند. تولیدپیچ فرآیندی پیچیده است.

روش ریخته گری

یکی از نخستین و رایج‌ترین روش‌ها، ریخته‌گری است. در روش ریخته‌گری، این قطعه به صورت تزریق براساس قالب طراحی شده، ساخته می‌شود. معمولا در روش ریخته‌گری، قطعه و پیچ پس از تولید مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما در مواردی هم پرداخت می‌شود. پیچ هایی که به روش ریخته‌گری تولید می‌شود، عموما پیچ خیلی کوتاه، با دقت کم و سر بطری‌ها می‌باشد.

روش‌های تولید پیچ

روش براده برداری

روش دیگر، براده برداری است. قطعه‌ای که به این روش تولید می‌شود، در نهایت پیچ‌هایی هستند که برای کاربری‌های خاص، با دقت بالا و کیفیت خوب و قطعات صنعتی سنگین مورد استفاده قرار می‌گیرند.

روش نورد

سومین روش، نورد و یا شکل دهی است. در این روش پیچ با فشردن الیاف فلز، بدون نیاز به براده برداری تولید می‌شود. در روش نورد، برای ساخت پیچ، ماده اولیه کمی در مقایسه با روش براده برداری استفاده می‌شود که می‌توان آن را مزیت این شیوه ذکر کرد. روش نورد، برای تولید این قطعه با دقت متوسط و با صرفه اقتصادی متوسط مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طور کلی برای تولید این قطعه، دو روش براده برداری و نورد مرسوم است. با این تفاوت که روش براده برداری منجر به ساخت پیچ گران قیمت و حساسیت بالا می‌شود. اما دقت و حساسیت پیچ در روش نورد کمتر و هزینه تولیدی پایین‌تر است.

علاوه بر این، روش‌های مدرن دیگری نیز وجود دارد که کاربرد کمتری در صنعت دارد. دلیل کاربرد پایین آن عدم مقرون به صرفه بودن، ساخت پیچ‌های منحصر به فرد و خاص، دورریز بالای مواد اولیه و مشکل بودن فرایند تولید است. به همین دلیل روش نورد و براده برداری رایج‌ترین شیوه تولید این قطعه به شمار می‌آید. فروشگاه نانوپیچ عرضه کننده انواع پیچ از هر نوع و هر سایز است.